KABİR AZABI VE DİNE KATMALAR *** MEYVE KURDU PİS DEĞİLDİR
Pazartesi, 09 Ocak 2017 00:00

KABİR AZABI VE DİNE KATMALAR

Hocam saygılar, bazı dinlediğim ve okuduğum hocalar Kuran'dan ayetler söyleyerek kabir azabının olmadığını bunun Kuran'a aykırı olduğunu Münker vb. meleklerinin adının Kuran'da geçmediğini söylüyor. Neye inanacağımı şaşırdım; hangisi doğru? Bu zamana kadar doğru bildiğimiz şeylerin uydurma olduğu vb. söyleniyor. Lütfen aydınlatır mısınız? Bir de sizden ricam Kuran'ı kerimin ayetlerini açıklayıcı, güvenilir bir kitap ismi verebilir misiniz? Kıyamet alametlerinde yalancı hocalar çıkacağını duymuştum, bu da kafamı karıştırıyor. Mehmet Okuyan hocamızda kıyamet alametleri diye bir şey yok diyor offf kafam çok karıştı ...Saygılar..

Cevap: Kabir azabı olarak anlatılan azap, kabirdeki cesede değil, bedenden ayrılan ruhadır. Bedenden ayrılan her ruh Allah'ın huzuruna çıkarılır. Cenabı Hak kulun eylemine göre ya onu cennetine veya günah kirlerinden temizlemek için cehennem cezaevine gönderir. Münker Nekir sorgulaması hep dine sokuşturmadır. Kur'ân'da böyle bir şey yoktur. Tam tersine Kur'ân'da suçluya günahından sorulmayacağı, çünkü yaptığı eylemlerin izlerinin kişinin simasında görüleceği belirtilir. Kıyamet alametleri hakkındaki rivayetlerin zamanla üretildiğini ben 40 yıl önce söylemiştim. Siz biraz eserlerimi okuyun gerçekleri öğrenirsiniz.

 


 

MEYVE KURDU PİS DEĞİLDİR

Hocam kolay gelsin. Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Bayramda köyde vişne topladık. Meyveleri kimisini direk kaynattık; kimisini dolaba attık. Kaynattıklarımızda meyve kurdu çıktığını gördük. Meyve suyu olarak tüketiyoruz. Suyunu süzüp içebilir miyiz? Yoksa hepsini çöpe atmamız mı lazım? Dolaptakiler de dâhil olmak üzere dinen hüküm nedir hocam, aklıma takıldı size sormak istedim...

Cevap: Meyvenin içinden çıkan kurt pis değildir, meyve hükmündedir. Mideniz götürüyorsa rahatlıkla yiyin, için, çöpe atmayın. Şayet hastalık olmasından korkuyorsanız kaynatın. Kaynatınca mikroplar ölür. Meyvenin içinden çıkan kurtların mikrop taşıyacağını da sanmıyorum. Asıl sağlıklı ve hormonsuz meyveler de ilaçlanmamış meyvelerdir.