ÖZÜRLÜLERİN İBADET DURUMU *** TAKDİR
Çarşamba, 12 Ekim 2016 00:00

ÖZÜRLÜLERİN İBADET DURUMU

Sayın Hocam yaşlılık veya sakatlıktan dolayı kendi başlarına ihtiyaçlarını göremeyen veya bezlenmek zorunda kalan kişilerin ibadetleri abdest ve namazları nasıl olur? Bizleri aydınlattığınız ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla. ..

Cevap: Onlar özürlü kimselerdir. Her namaz vakti için abdest alıp namazlarını kılarlar. Eğer abdest alamıyorlarsa temiz toprağa teyemmüm ederler. Yahut temiz duvara ellerini sürüp önce yüzlerine, sonra ikinci kez yine duvara ellerini vurup kollarına sürerler. Bezlerini değiştirmelerine gerek yok. O şekilde namazlarını kılar, ibadetlerini yaparlar.

 


 

TAKDİR

Sayın hocam merhaba ben bugün sizin Kur’ân-ı Kerim’in Türkçe mealini bitirdim… Ben elimden gelse sizi bütün Türk basınında bu geri zekâlı halka tanıtırdım sizi görmeyen gözlere gösterirdim, ilkokulu zor bitirmiş hocaların peşinden giden bu insanlara tanıtırdım ama gücüm yetmiyor, sadece televizyonculara yazıyorum ama dinleyen yok, ben zaman zaman size sizi üzecek yazılar sorular sormuş sizi üzmüş olabilirim lütfen beni affedin, hakkınızı helal edin bir gün sağ olursam İstanbul’a gelecem elinizi öpeceğim, sizin yayınevinden almıştım kitapların bir kısmını, acaba siz de orada mı kalıyorsunuz ki öğrenmek istedim, size saygılar hürmetler sağlık dolu günler dilerim Allah’a emanet olun, ...

Cevap: Teşekkür ederim ..., ben zevk aldığım ve Allah rızasını kazanmak için yazıyorum. Ne şöhret isterim, ne de bir beklentim var kullardan. Beklentim Allah'tandır.

Yayınevinin üst katında benim çalışma yerim var. Zaman zaman gelip orada çalışırım. Geldiğiniz zaman görüşürüz inşaallah. Her şey gönlünüze göre olsun. Selam ve sevgilerle.